Kámen

Pro výrobu módních kamenných šperků jsou použity minerální kameny a polodrahokamy – leštěné, matné, fazetované, tromlované, nebo umělecky broušené. Kameny mají jistě své kouzlo, člověka přitahují již od počátku lidstva a naší oblibě se těší dodnes. Na trhu je dostupné neuvěřitelné množství minerálů a polodrahokamů. Jejich přírodní krása nikdy neomrzí a často nás překvapí, jaké nádherné barevné kombinace dokáže matka příroda vykouzlit. Přesto, že jde o surový materiál, ruce zručného šperkaře jej dokáží proměnit i v jemný, minimalistický šperk. Ovšem i ten kdo preferuje výstřednější doplňky bude kamenné šperky zcela jistě milovat. Výrobky z kamene jsou sice o něco těžší, ale vynahrazují to svou jedinečností, odolností a přírodním vzezřením.

Dřevo

Přírodní materiál, který milují nejen designéři. Ve šperkařství se používá k výrobě náušnic, přívěsků, broží, náramků, ale i prstenů a hlavně oblíbených dřevěných korálků všech možných tvarů. Dřevo voní, hladí a hřeje, je možné jej barvit, mořit, lakovat, vypalovat do něj ormanenty a opracovávat ho různými technikami. Ideálně doplňuje šperky z kamene a oceli. Až snové jsou kombinace dřeva s křišťálovou pryskyřicí. Je vhodné jak pro minimalistické pojetí, tak i pro boho styl. Kráse dřevěných šperků však příliš nesvědčí vlhkost a proto je vhodné je chránit před nepřízní počasí.

Ocel

Pevný, nerezový a velice odolný materiál. Při výrobě našich šperků používám téměř výhradně komponenty z kvalitní ocele s označením 316 L, která je vodná i pro alergiky na běžné kovy.

Sklo

Kdo by neznal proslulou bižuterii z Jablonce nad Nisou? Dodnes se zde vyrábí nejrozmanitější skleněné korálky všech druhů a barev. Do svých šperků nejčastěji volím žárově vypálené ohňovky, které vynikají krásným leskem s kovovým nádechem. U skleněných šperků nesmím zapomenout na jednu specialitu, která mě fascinuje od dětství. Jsou to skleněné vinuté perle, které vznikají pod rukama zručných sklářů. Princip výroby spočívá v ručním vinutí skleněných tyčinek nad kahanem s plamenem. Křehká krása vinutých perel mě doslova uchvátila. Proto jsem je bez váhání zařadila do nabídky a vyrábím z nich originální náhrdelníky, náramky a náušnice.